Hjem Nyheter
Huldreblom i Junkerdalsura
22. august 2017
Den svært hemmelighetsfulle Huldreblom viser seg nå i Junkerdalsura. OBS! Nylig gått ras i nærheten av Trækta. Ferdselsfare inntil kontroll er foretatt mandag 4.9.2017.

Ønsker du å oppleve noe helt unikt? Da anbefales en vandring innover Junkerdalsura der den svært sjeldne orkideen Huldreblom blomstrer i disse dager.
Ta med kamera og ha et våkent blikk for å finne blomsten som står og strutter i disse dager. Du kan observere den ved stien nesten innen ved Trækta (mellom stien og elva.)
Foto: Gunnar Rofstad, nasjonalparkforvalter Midtre Nordland nasjonalparkstyre.
Se også facebook
NO EN SA
Nyhetsarkiv
Temaer
Velkommen inn 2022
Vi ønsker hjertelig velkommen til årets nasjonalparkkonferanse Konferansen avholdes 29.-30. november og tema er "Restart – Nytenking og nasjonalpark post-korona".
Bredekrunden
Bredekrunden ble åpnet mandag 28. oktober, og vi gratulerer alle som har bidratt til prosjektet. Skiltinga av Bredekrunden er resultatet av et samarbeid mellom grunneiere på Bjøllånes, Statskog, Polarsirkelen Friluftsråd, Helgeland museum og Nord universitet