Hjem Nyheter
Ny intendant ved Adde Zetterquist kunstgalleri
21. februar 2023
Møt vår nye intendant – Anja Kath Lande!
Bor på Seines, men er fra Lande i Brønnøy kommune. Tak over hodet kan være så mangt, men aller best er det å kunne se stjernene. Er gullsmed og smykkedesigner med eget verksted, men er evig student og får aldri lært nok. Har MA i kunsthistorie, PT utdanning fra NIH, har siden 1999 jobbet som vikar innenfor barnevern/eldreomsorg/rusbehandling. Har bl.a. drevet eget galleri med rammeverksted, bruktbutikk og startet Norges første treningsgruppe for barn med overvekts problematikk. Liker å lage mat, bake, håndarbeid, elgjakt, fiske, kjøre motorsykkel- og elsker turer i skog og mark.
Velkommen til oss!
NO EN SA
Nyhetsarkiv
Temaer
Kunstskolen i Kabelvåg – 40 års jubileumsutstilling
august 28, 2023
I 1983 fikk Nord Norge sin første kunstutdanning; kunstskolen i Kabelvåg. Kunstnerspirer fra nord som søkte plass ved de etablerte kunstorganisasjonene sørpå ble avvist pga manglende basiskunnskaper. Dette ønsket kunstnerparet Per Adde og Kajsa Zetterquist å gjøre noe med. Gjennom et iherdig arbeid klarte de å stable kunstskolen i Kabelvåg på beina. Nå, 40 år senere, feirer vi kunstskolens 40 års jubileum. Og hvilken arena ville vel være bedre egnet til å åpne denne vandreutstillingen, enn Adde Zetterquist kunstgalleri!
Observation of Change
august 18, 2023
I forbindelse med prosjektet Observation of Change vil det dukke opp flere spennende arrangement den kommende uken. Kunstprosjektet er basert på et nordisk samarbeid med naturrestaureringsprosjektet i Junkerdal naturreservat. Arrangementene er gratis og åpne for alle – Velkommen!